Nawigacja w branży nieruchomości

Jedziesz na prezentację działki. Masz przy sobie wydrukowane mapy i spoglądasz na nie jednocześnie prowadząc samochód. Twoja podzielność uwagi nieźle sprawdza się w tej sytuacji ale i tak już za chwilę kartki leżą porozrzucane a Ty nie możesz trafić na nieruchomość. Klient jadący za Tobą jeszcze o tym nie wie, ale już za chwilę będziesz musiał przyznać się do braku profesjonalizmu.

Nikt nie lubi tego uczucia a strata klienta, który najprawdopodobniej nie skorzysta już więcej z usług Twojego biura będzie kosztować Cię kilka tysięcy złotych. Przedstawiamy rozwiązanie tego problemu, dzięki któremu już nigdy nie zgubisz się w drodze na działkę. Wszystko dzięki aplikacji Nawiguj.com. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Aplikacja Nawiguj.com jest już gotowa i została przetestowana przez pracowników kilku biur nieruchomości oraz klientów poszukujących. Przez kilka pierwszych miesięcy od szerszej premiery będziemy gotowi na wszelkie uwagi od użytkowników, tak aby ulepszać wszystko to, co okaże się mało praktyczne.

 

Dokładnie wskazana lokalizacja

Dzięki dostępnej w aplikacji wyszukiwarce sprawdzimy dokładnie gdzie znajduje się nieruchomość.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Zatrudniasz nowych pracowników, którzy pełni energii rozpoczynają obsługiwać klientów Twojej Firmy. Z zapałem planują swoją pierwszą prezentację w terenie i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nigdy wcześniej nie byli osobiście na żadnej nieruchomości, którą zamierzają zaprezentować. Oczywiście mogliby wcześniej wybrać się na działkę bez klienta ale po pierwsze byłaby to niepotrzebna strata cennego czasu a po drugie dodatkowy koszt zużycia paliwa. Tymczasem w naszej aplikacji wystarczy wpisać numer oferty lub adres w wyszukiwarkę i już mamy wszystkie potrzebne dane. Nawigacja nie tylko doprowadzi nas bezpośrednio na działkę ale również  będziemy mogli zobaczyć jej granice w czasie rzeczywistym i wraz z klientem obok i telefonem w ręce przejść po całym przeznaczonym do sprzedaży terenie!

Dodatkowo aplikacja wskaże dokładną odległość oraz przeliczy czas dojazdu na nieruchomość dzięki czemu będziemy mogli efektywniej zarządzać swoim czasem, lepiej organizować dzień,  umawiać więcej spotkań z klientami i wreszcie sprzedawać więcej działek. Dzięki Nawiguj.com mogą one stać się głównym źródłem dochodów w Twojej Firmie.

 

Poprawa komunikacji w firmie

Kiedy klient sprzedający nieruchomość, wybierze już usługi Twojego Biura, przychodzi czas na realizację warunków umowy: home staging, wykonanie sesji zdjęciowej, umieszczenie tabliczki lub baneru reklamowego na nieruchomości. Do tej pory musiałeś tłumaczyć osobom lub firmom, z którymi współpracujesz, jak mają trafić na miejsce aby wykonać wszystkie te usługi. O ile w przypadku nieruchomości z nadanym już numerem, problem nie jest aż tak duży o tyle przy okazji wykonywania zdjęć lotniczych z drona czy też zamieszczania na terenie działek tabliczek reklamowych, podanie miejscowości i numeru działki nie jest wystarczające. Można wcześniej sprawdzić lokalizację na mapie – jednak tylko nasza aplikacja wskaże dokładnie drogę dojazdową i zaprowadzi nas do samych granic. Dzięki temu jedyną informacją jaką musimy przekazać naszym współpracownikom jest numer oferty w naszym biurze. Po wpisaniu go w wyszukiwarkę bez najmniejszego problemu trafią na miejsce.

Komunikację wewnętrzną w firmie zdecydowanie poprawi również opcja zaznaczania przy ofercie wykonanych usług – po zaznaczeniu wybranej nieruchomości będziemy mogli sprawdzić czy pracownik zamontował już w tym miejscu tabliczkę, baner lub czy zostały wykonane już zdjęcia z drona.

 

Przedstawienie pełnej oferty

Nie tylko Twoi pracownicy i współpracownicy bez problemu trafią na wskazaną nieruchomość. Trafi na nią każdy kto posiada telefon lub tablet z system Android i otrzymał od Ciebie link z wybranymi specjalnie dla niego nieruchomościami. Z pewnością nie jeden raz znalazłeś się w sytuacji kiedy rozmawiając przez telefon z klientem okazało się, że nieruchomość o którą pytał jest już nieaktualna. Pada wówczas pytanie: „Czy może Pan zaproponować mi coś innego w tej okolicy?”. Szybko zastanawiasz się co mógłbyś polecić ale i tak jesteś w stanie wymienić maksymalnie 3 działki, pomimo tego że w ofercie masz ich znacznie więcej. W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie klientowi mapy z zaznaczeniem wszystkich działek, które mogą go zainteresować. Ty zyskujesz czas, a klient otrzymuje profesjonalną informację – i wszyscy są zadowoleni.

 

Ludzie chcą być samodzielni

Na tym jednak nie koniec! Aplikacja daje klientowi możliwość oglądnięcia nieruchomości w dowolnym dniu o dowolnej godzinie.  Może wybrać się na oglądanie działek w ramach rodzinnej wycieczki w niedzielne popołudnie lub oglądnąć nieruchomość późno w nocy bo na oglądanie w godzinach otwarcia biura nie pozwala mu rodzaj wykonywanej pracy.

Nawet jeżeli klient ma możliwość umówienia się z agentem w ciągu dnia to i tak często się zdarza, że bardziej odpowiada mu pierwsza samodzielna wizyta na nieruchomości, kiedy na spokojnie może przyjrzeć się wszystkim jej zaletom i wadom – w dzisiejszych czasach ludzie cenią sobie samodzielność i poczucie swobody.  Samodzielne oglądanie działek jest również bardzo dobrym sposobem na wstępną selekcję ofert. W kolejnym etapie klient kontaktuje się już bezpośrednio z biurem, aby uzyskać szczegóły na temat nieruchomości, które naprawdę go interesują. W takich przypadkach kontakt ten znacznie częściej kończy się transakcją zakupu.

 

Wprowadź nowe technologie w swojej firmie

Wprowadzenie nieruchomości do aplikacji trwa nie więcej niż 5 minut, a korzystając z niej masz dostęp również do serwisu, w którym zarządzasz wszystkimi swoimi punktami. Serwis jest responsywny, co oznacza, że możesz dodawać i edytować punkty będąc w terenie a twoją lokalizację wskaże GPS w twoim komputerze lub tablecie. Intuicyjna obsługa serwisu, proste zaznaczanie kształtu działek i ich poprawianie – nawet w terenie. Wszystko to sprawia, że znacznie minimalizując koszty zdobywasz szerszą grupę klientów.

Serwis działa w modelu SaaS (z ang. Software as a Service), a korzystanie z niego jest bezpłatne. Dla wymagających użytkowników wprowadziliśmy dodatkowe funkcje, które są płatne w zależności od ich oczekiwań.

Aby wskazać dokładną lokalizację nieruchomości powinieneś pracować na umowach współpracy wyłącznej. Możliwość zaznaczenia działki w aplikacji jest kolejnym argumentem dla klienta, że praca na wyłączności jest nowoczesna i skuteczna.

Znajdź czas i sprawdź skuteczność automatyzacji procesów w Twojej Firmie.

 

Tagi:
Kategorie: Blog,Nowe technologie,Poradnik,Wyłączność