Zdjęcia lotnicze z drona w nieruchomościach

W całej Europie i na Świecie agenci nieruchomości wykonują zdjęcia i filmy z powietrza. Od kilku lat usługa ta również w naszym kraju budzi ogromne zainteresowanie i nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Nic tak dobrze nie sprzedaje się w branży nieruchomości jak doskonale sfotografowany obiekt, którego zdjęcia zapierają dech w piersiach.

Wyobraź sobie ofertę sprzedaży działki, która została świetnie opisana ale od strony wizualnej prezentuje się już dużo gorzej – posiada tylko kilka zdjęć terenu, które tak naprawdę przedstawiają głównie trawę i nie informują klienta w zasadzie o niczym. Taka działka ma bardzo małe szanse na szybką sprzedaż. Dla porównania nieruchomość z pełną, doskonale opracowaną ofertą, zawierającą zdjęcia z drona, na których widać całą okolicę, sąsiedztwo, ukształtowanie terenu a przede wszystkim dokładną lokalizację, wzbudza o wiele większe zainteresowanie wśród klientów, a większe zainteresowanie to potencjalnie większa szansa na sprzedaż.

Zdjęcia z drona zdecydowanie wyróżniają ofertę na tle innych i znacznie ją uatrakcyjniają. Oczywiste jest to, że klient i tak musi obejrzeć nieruchomość na żywo ale obraz, który zakodował w swoim umyśle – pierwsze wrażenie jakie zapamiętał segregując wstępnie oferty w Internecie – nie pozwoli mu przejść obojętnie obok tak przedstawionej działki – mówi Zbigniew Wyrostek, agent nieruchomości –  Z tego właśnie powodu wiele  biur powoli zaczyna wprowadzać zdjęcia lotnicze jako główny element prezentacji swoich ofert – dodaje.

 

Samodzielne wykonywanie zdjęć

Trzeba pamiętać, że samodzielne wykonywanie zdjęć z drona w Polsce wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Po pierwsze – używanie dronów w celach komercyjnych wymaga od operatora posiadania specjalnej licencji UAVO wydawanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dodatkowo musisz wykupić ubezpieczenie OC i przejść badania lekarskie. Licencję na pilotowanie bezzałogowca otrzymasz po zdaniu egzaminu państwowego, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Kiedy już uzyskasz licencję i z radością wybierzesz się w teren –  pamiętaj o poinformowaniu odpowiednich służb o zamierzonym locie. W mieście o liczbie mieszkańców powyżej 25 tys. przed każdym lotem musisz uzyskać zgodę od Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Mapę przestrzeni powietrznej Polski z zaznaczonymi strefami zobaczyć możesz na stronie www.droneradar.eu.

Young business team

 

Pośrednik – specjalista od wszystkiego

Dawno już minęły te czasy kiedy agent nieruchomości był niczym „człowiek orkiestra” – zajmował się od początku do końca ofertą począwszy od zebrania pełnej dokumentacji przez określenie odpowiednich działań marketingowych, wykonanie zdjęć nieruchomości, profesjonalną obsługę klientów poszukujących, na dopilnowaniu spraw prawnych u notariusza kończąc. Taki pracownik to skarb i jeżeli zatrudniasz go w swojej firmie to jesteś prawdziwym szczęściarzem!

W większości przypadków jednak rozproszenie uwagi na szereg spraw, które z powodzeniem mogłyby zostać wykonane w inny sposób, sprawia, że agent nieruchomości świetnie radzący sobie w negocjacjach i kontaktach z klientami biznesowymi, traci czas na robienie zdjęć, które i tak nigdy nie będą tak dobre jak te wykonane przez profesjonalnego fotografa czy operatora drona. Z tego powodu biura nieruchomości coraz częściej sięgają po inne rozwiązania – współpracują z firmami zajmującymi się home stagingiem, zatrudniają fotografów specjalizujących się w zdjęciach nieruchomości, zlecają wykonanie zdjęć lotniczych z drona osobom lub firmom z zewnątrz.

 

Jak zorganizować pracę z operatorem?

Wiemy już, że rzadko kiedy usługi te wykonuje osoba zatrudniona w firmie, mająca dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Zwykle wygląda to tak, że zewnętrzna firma otrzymuje adresy nieruchomości, których zdjęcia ma wykonać. Jeżeli jednak próbowałeś pracować w ten sposób wiesz już, że otrzymane fotografie często przedstawiają inne nieruchomości – sąsiednie domy zamiast tego, który był na liście,  inne działki zamiast tych których numery podałeś. Za usługę jednak trzeba będzie zapłacić i ponieść dodatkowe koszty. Jak tego uniknąć?

 

Wskaż dokładną lokalizację

Przede wszystkim trzeba bardzo dokładnie wytłumaczyć współpracownikowi gdzie znajdują się nieruchomości. Możemy zrobić to na dwa sposoby:

  • osobiście wskazać nieruchomość jadąc z operatorem w teren,
  • skorzystać z aplikacji, która automatycznie poprowadzi nas do działki.

Pierwsza opcja jest dobra jeżeli dysponujemy dużą ilością czasu. Jeżeli jednak ciągle go nam brakuje to najlepiej wybrać drugą opcję – skorzystać z aplikacji, która doprowadzi nas do celu, stworzono ją właśnie po to aby rozwiązywać  takie problemy natury organizacyjnej.

Wystarczy podać numer oferty a operator drona sam trafi na wszystkie nieruchomości – możemy również udostępnić mu mapę z zaznaczonymi dokładnie punktami. Nawigacja wskaże najkrótszą trasę dojazdu bezpośrednio na wybraną działkę lub dom. Dojazd na odpowiednią nieruchomość staje się dziecinnie prosty!

 

Zaznaczanie opracowanych działek

Dobrze byłoby od razu wiedzieć, które nieruchomości zostały już opracowane. Nie wpiszemy ich wtedy ponownie na listę i unikniemy niepotrzebnych powtórek i podwójnej opłaty za wykonane zdjęcia.  Jeżeli operator posiada aplikację Nawiguj.com informację zwrotną otrzymamy zaraz po wykonaniu usługi – kiedy zaznaczysz wybraną działkę, w jej opisie zobaczysz 3 okienka: dron, tabliczka, zdjęcia. Operator drona po wykonaniu zdjęć zaznaczy okienko z podpisem dron a Ty zobaczysz, że wykonał zadanie i już niebawem możesz spodziewać się dostarczenia fotografii danego obiektu.

Wahasz się, czy w twojej firmie zdjęcia z drona przyniosą oczekiwany skutek? Skorzystaj z promocji i wykonaj zdjęcia wybranej działki zupełnie za darmo! Wystarczy, że zarejestrujesz się w Nawiguj.com i zaznaczysz na mapie 10 działek a my wykonamy zdjęcia z powietrza jednej z nich. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie promocji

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Blog,Nowe technologie,Poradnik,Wyłączność